Nasz serwis używa plików cookies zgodnie z "Polityką Cookies". Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo na to zgodę.   Zamknij  X
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Kornela Makuszyńskiego
w Ostródzie
Szkoła ze słońcem w herbie

O szkole

KORNELÓWKA - SZKOŁA ZE SŁOŃCEM W HERBIE

Jesteśmy niedużą szkołą osiedlową na Wzgórzu św. Franciszka w Ostródzie. Niewielka liczba uczniów i nauczycieli niweluje, tak powszechną w dużych placówkach, anonimowość.

Pracujemy w przyjaznej, niemal rodzinnej atmosferze. Stworzyliśmy dzieciom dobre warunki do nauki i pełnego rozwoju.
Mamy dobrze wyposażone klasopracownie, pracownię komputerową, pracownię językową, pracownię z programu "Laboratorium przyszłości",  multimedialną bibliotekę z ciągle wzbogacanym, dostosowanym do potrzeb ucznia księgozbiorem.
We wszystkich salach lekcyjnych funkcjonują zestawy audiowizualne z tablicami interaktywnymi, projektorami, realizowany jest projekt "Aktywna Tablica".

Sala gimnastyczna i wielofunkcyjne boisko przyszkolne dają dobre warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz umożliwiają rozszerzenie działalności sportowej na terenie naszej szkoły. Niedaleko szkoły jest boisko Orlik, z którego także korzystają nasi Uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego. 

Młodsze dzieci mogą korzystać ze świetlicy szkolnej, która od września przyszłego roku szkolnego znajdzie się w nowej, większej i nowocześnie urządzonej sali.

Wszyscy uczniowie ze mogą korzystać ze stołówki szkolnej. 

Każdy uczeń ma do dyspozycji zamykaną szafkę szkolną. 

W szkole funkcjonuje Wirtualna Gazetka Szkolna. 

Od lutego w naszej szkole nie ma tradycyjnych dzwonków szkolnych - na lekcje i przerwy zapraszają uczniów miłe dla ucha dzwonki melodyczne.

W naszej placówce działają różne organizacje, prowadzone są koła zainteresowań i zajęcia pozalekcyjne. Organizuje się dużo różnych szkolnych imprez kulturalnych i sportowych. 

Jesteśmy szkołą bez barier architektonicznych; jest podjazd, winda oraz przy sali gimnastycznej dźwig platformowy wewnętrzny.