Nasz serwis używa plików cookies zgodnie z "Polityką Cookies". Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo na to zgodę.   Zamknij  X
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Kornela Makuszyńskiego
w Ostródzie
Szkoła ze słońcem w herbie

Aktualności


Zobacz wszystkie wiadomości

O szkole

KORNELÓWKA - SZKOŁA ZE SŁOŃCEM W HERBIE 

Jesteśmy niedużą szkołą osiedlową na Wzgórzu św. Franciszka w Ostródzie. Niewielka liczba uczniów i nauczycieli niweluje, tak powszechną w dużych placówkach, anonimowość.

Pracujemy w przyjaznej, niemal rodzinnej atmosferze. Stworzyliśmy dzieciom dobre warunki do nauki i pełnego rozwoju.
Mamy dobrze wyposażone klasopracownie, pracownię komputerową, pracownię językową, pracownię z programu "Laboratorium przyszłości",  multimedialną bibliotekę z ciągle wzbogacanym, dostosowanym do potrzeb ucznia księgozbiorem.
We wszystkich salach lekcyjnych funkcjonują zestawy audiowizualne z tablicami interaktywnymi, projektorami, realizowany jest projekt "Aktywna Tablica".

Więcej

 


Historia szkoły

W roku szkolnym 1987/88 po raz pierwszy w budynku naszej szkoły klasy I-III rozpoczęły zajęcia. Placówka była filią Szkoły Podstawowej nr 6.
Od 1 września 1988 roku istnieliśmy już jako samodzielna Szkoła Podstawowa nr 8 i kształciliśmy uczniów w klasach I-VI.

Więcej


Patron szkoły - Kornel Makuszyński

Od 25 stycznia 2002 roku patronem naszej szkoły jest Kornel Makuszynski. Głównym kryterium przy wyborze było przeświadczenie, że Patronem powinna zostać postać, z której dorobku życia lub cech osobowości może wynikać idea pracy zreformowanej szkoły podstawowej.

Więcej


Symbole szkoły

Zobacz logo, pieśń szkoły ...Bip