Nasz serwis używa plików cookies zgodnie z "Polityką Cookies". Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo na to zgodę.   Zamknij  X
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Kornela Makuszyńskiego
w Ostródzie
Szkoła ze słońcem w herbie

Stowarzyszenie

9 czerwca 2017r. zostało oficjalnie wpisane do KRS-u

„Stowarzyszenie Bo jak nie My, to kto?”

 

 Stowarzyszenie jest powołane dla organizacyjnego i merytorycznego wspierania działań dydaktycznych, wychowawczych

i opiekuńczych Szkoły Podstawowej Nr 6 w Ostródzie oraz wspieranie integracji i aktywności społeczności lokalnej.

 

Zarząd Stowarzyszenia tworzą:

Ewelina Agnieszka Włodarska, Katarzyna Aneta Rochmińska-Buczko, Joanna Katarzyna Kaliszewska,

Małgorzata Ewa Brzeska, Ewa Raczyńska

 

 Statut  Stowarzyszenia  

 

Podziękowanie

festyn rodzinny

 

Dołącz do nas:

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Bo-jak-nie-MY-to-kto-231916607306433/

Kto z Państwa wyraża chęć wsparcia naszej inicjatywy, podajemy konto:

 Bank PEKAO SA. Numer konta: 69 1240 2555 1111 0010 7398 0408

 

 

Fundacja MG13 na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki zorganizowała ogólnopolską akcję „Szkolny Skills Challenge” w ramach „Stop zwolnieniom z WF-u”. Naszą szkołę zgłosiło Stowarzyszenie „Bo jak nie MY, to kto?”. Udało się, zostaliśmy jedną z 50 szkół z całej Polski, która mogła wziąć udział w akcji.Przez miesiąc nauczyciele wf-u Pani Dorota Schtychmiler i Pan Artur Lipka przygotowywali uczniów, by móc wybrać 50 osób do reprezentacji szkoły.
W dniu 22 listopada przeprowadzony został wewnątrzszkolny konkursu, do którego mógł przystąpić każdy chętny uczeń naszej szkoły z klas IV-VII. Uczniowie zmierzyli się z przygotowanym torem i 50 osób z najlepszymi czasami stworzyło drużynę. Udało się pozyskać fundusze i Stowarzyszenie zakupiło 50 kompletów strojów sportowych. 27 listopada 2017r. do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Fundacji i przeprowadzili  ogólnopolski test sprawności fizycznej ,,Szkolny Skills Challenge Mierz Wysoko 2017''. Uczniowie naszej szkoły musieli pokonać na czas, specjalnie przygotowany tor przeszkód. Najlepszym uczniem w naszej szkole okazał się Dawid Mazurek uczeń klasy VI a, który tor pokonał w czasie 30,83 s. Nagrodzono trójkę uczniów z najlepszymi czasami,  zaś dla każdego zawodnika biorącego udział w zawodach Stowarzyszenie zakupiło medal oraz przygotowało drobny upominek od sponsorów.

Mieliśmy szansę walczyć o nagrodę główną wyjazd do USA na mecz NBA oraz spotkanie z Marcinem Gortatem.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Burmistrzowi Miasta Ostróda Panu Czesławowi Najmowiczowi, Wagon Service Ostróda, Ostróda Recycling, a Staroście Ostródzkiemu Panu  Andrzejowi Wiczkowskiemu za przekazanie dzieciakom gadżetów.

 FINAŁ Szkolnego Skills Challenge Mierz wysoko 2017

 

Świąteczne spotkanie…

Początek grudnia, to tradycyjnie czas przygotowań do najpiękniejszych dni roku, Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji, 5 grudnia 2017r. w CUP w Ostródzie miało miejsce spotkanie świąteczne zorganizowane przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli naszej Kornelówki.

Zaproszeni goście i gospodarze mieli okazję zobaczyć występy przygotowane przez uczniów klas I – VII. Słuchaliśmy razem znane wszystkim kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego pod batutą p. Małgorzaty Brzeskiej. Obejrzeliśmy ciekawe przedstawienie i układy taneczne przygotowane przez Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem p. Wioletty Krezymon i p. Joanny Urbanowicz. Była okazja  pokolędować wspólne z dziećmi. Wszyscy uczniowie spisali się na medal!!! Z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy wykonanych przez nich utworów. Na szczególne uznanie, zasługuje występ naszych najmłodszych artystów- uczniów klasy I.

Bardzo ważnym punktem spotkania był kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli naszej Kornelówki.

W związku, z przygotowaniami do tego magicznego i niezwykłego okresu, uczniowie, pod okiem nauczycieli wykonali ozdoby świąteczne - bombki, kartki, pierniczki, choinki i wiele, wiele innych. Materiały potrzebne do wykonania prac, zostały zakupione przez Stowarzyszenie „Bo jak nie My, to kto?”. Wszystkie, własnoręcznie zrobione prace, przekazano na kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na organizację wiosennego festynu szkolnego.

Poza fantastyczną oprawą muzyczną i artystyczną, dodatkową atrakcją była licytacja. Miła atmosfera sprzyjała gorącej zabawie. Natomiast przepyszne ciasta, osłodziły wspólny czas.

 Piękny kształt całemu przedsięwzięciu nadała pani konferansjerka – Katarzyna Zakrzewska – ogromne brawa za prowadzenie całości: zarówno części artystycznej jak i licytacji!!!

Ponieważ święta nie mogą obyć się bez prezentów, na zakończenie kiermaszu, uczniowie otrzymali prezenty, są nimi koszulki. Było to możliwe dzięki uprzejmości sponsorów Burmistrzowi Miasta Ostróda Panu Czesławowi Najmowiczowi, Wagon Service Ostróda, Ostróda Recycling, Ostróda Yacht, działaniom Rady Rodziców i wysiłkom stowarzyszenia "Bo jak nie MY, to kto?"

W tym miejscu, chcemy serdecznie i gorąco podziękować wszystkim Rodzicom, Nauczycielom, Uczniom SP nr 6, dzięki którym mogliśmy wspólnie spędzić to grudniowe popołudnie. Życzymy cudownych i ciepłych Świąt.

galeria zdjęć: Świąteczne spotkanie

 

Biało – czerwone są barwy niezwyciężone…

 

          Stowarzyszenie „Bo jak nie My, to kto?”, działające przy Szkole Podstawowej nr 6 w Ostródzie, Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski w dniu  21 czerwca  2018 roku, zaprosili uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnej zabawy pod hasłem - RAZEM TWORZYMY POLSKĘ. Festyn poprowadziła zaprzyjaźniona ze szkołą grupa Animacyjna  As.

         Pani dyrektor Anna Dudzin i prezes zarządu p. Ewelina Włodarska, powitały wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przybyłych gości.

        Zabawę rozpoczęliśmy wszyscy, jak staropolski obyczaj każe, polonezem. Cały taniec wyglądał przepięknie, poprowadziła go nasza szkolna maskotka - Koziołek Matołek.        Społeczność szkolna, rodzice ubrani byli w biało-czerwone barwy  i majestatycznie odtańczyli reprezentacyjny polski taniec narodowy. Następnie grupa As poprowadziła różne konkurencje sportowe. Chętnych do współzawodnictwa nie brakowało,   a zabawa okazała się naprawdę przednia. Wszyscy uczniowie zaabsorbowani byli zbieraniem pieczątek na kartach, które potem brały udział w losowaniu nagród rzeczowych. Każdy musiał wykazać się na sześciu stacjach zadaniowych i sprostać wyzwaniom. Były krzyżówki do rozwiązania, godło do ułożenia z puzzli, kotyliony patriotyczne, tworzenie flagi, budowanie mapy z biało – czerwonych karteczek, uzupełnianie tekstu słowami hymnu. Nie zabrakło też nawiązania do Mundialu i gromkich okrzyków „Polska,  biało – czerwoni”. Razem z nami bawiły się dzieci z przedszkola „Remiś” pod opieką swoich pań. Festyn uświetnił występ zespołu wokalnego pod kierunkiem p. Małgorzaty Brzeskiej. Wielu emocji dostarczyło losowanie nagród. Niektórzy mieli szczęście, a inni nie. Wszyscy jednak mogli liczyć na pyszne lody (zupełnie za darmo) i słodkie przekąski przygotowane przez rodziców poszczególnych klas.

         Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, uwieczniły to kadry z Fotobudki, a słowa piosenki, które mówią „…wszyscy Polacy, to jedna rodzina, starszy, czy młodszy, chłopak, czy dziewczyna..” tego dnia, w naszej szkole, wszyscy tak właśnie się czuliśmy.  Wszędzie też czuć było beztroskiego ducha wakacji…Już sama myśl o zbliżającej się labie wywoływała uśmiech na naszych twarzach.

        Dziękujemy organizatorom za wspaniałe wprowadzenie w wakacyjny nastrój i razem spędzone chwile.

Katarzyna Zakrzewska

galeria zdjęć: Festyn szkolny